Tomek_J
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 3:24, 01 Lip 2009 Temat postu: Zaproszenie na III Amatorskie Zawody Ujeżdżeniowe |
|
|
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na III Amatorskie Zawody Ujeżdżeniowe "STAJNIA TROT 2009" ! W tym roku będą się one składać z dwóch części: zawodów i konsultacji.
Zawody są przeznaczone dla amatorów, czyli osób nie zarejestrowanych w Polskim Związku Jeździeckim. Zawody odbędą się w klasie L i klasie P wg programów: w klasie L program L-4, w klasie P zmodyfikowany (tzw. stary) program P-4, obecnie obowiązujący podczas egzaminu praktycznego na Srebrną Odznakę Jeździecką. Dla wszystkich uczestników pamiątkowe flots, dla zwycięzców nagrody rzeczowe.
Konsultacje ujeżdżeniowe będą miały formę wykonania dowolnie wybranych przez jeźdźców programów klasy N i wyższej lub programów do muzyki w dowolnej klasie. Przejazdy zostaną ocenione i skomentowane przez sędziów.
Ponieważ forum nie pozwala nowemu użytkownikowi wstawiać linków, pozwolę sobie wstawić stosowne informacje i zaprosić na STAJNIATROT.PL, gdzie na bieżąco będą podawane kolejne.
==============================================
Zawody odbęda się w dniu 1 sierpnia 2009 r. w godzinach 14:00-18:00 w miejscowości Ossy, gmina Ożarowice, powiat będziński, na placu przy remizie OSP.
Zawody są częścią imprezy plenerowej "Rodzinny Piknik z Koniem w Tle", podczas której każdy będzie mógł się przekonać, że naprawdę "Największe szczęście na świecie na końskim leży grzbiecie", obejrzeć pokazy jazdy w stylu angielskim oraz pokibicować zawodnikom konkursu ujeżdżenia. Gwarantujemy wspaniałe sportowe emocje, a dla osób nie jeżdżących konno - także możliwość wypróbowania po raz pierwszy swoich sił w siodle. Będą przejażdżki po okolicy bryczką, gry i zabawy dla wszystkich oraz inne atrakcje. Nie zabraknie też strawy dla ciała i zimnego piwa. A na zakończenie pikniku zapraszamy na zabawę taneczną przy muzyce na żywo.
***
Zawody ujeżdżeniowe:
Zawody są przeznaczone dla amatorów, czyli osób nie zarejestrowanych w Polskim Związku Jeździeckim. Zawody odbędą się w klasie L i klasie P według załączonych do zaproszenia programów: w klasie L program L-4, w klasie P zmodyfikowany (tzw. stary) program P-4, obecnie obowiązujący podczas egzaminu praktycznego na Srebrną Odznakę Jeździecką. Dla wszystkich uczestników pamiątkowe flots, dla zwycięzców nagrody rzeczowe.
Konsultacje ujeżdżeniowe:
W tym roku przewidzieliśmy dla zaawansowanych jeźdźców możliwość zgłoszenia swego udziału w konsultacjach ujeżdżeniowych. Będą one miały formę wykonania dowolnie wybranych przez jeźdźców programów klasy N i wyższej lub programów do muzyki w dowolnej klasie. Przejazdy zostaną ocenione i skomentowane przez sędziów. W przypadku wykonania przejazdu do muzyki - płyta CD z muzyką powinna zostać dostarczona przez zawodnika najpóźniej na spotkaniu organizacyjnym. Zawodnik prezentujący przejazd do muzyki jest odpowiedzialny za jej przygotowanie z uwzględnieniem przepisów prawa autorskiego.
Warunki uczestnictwa:
1. Elegancki strój jeździecki: białe lub kremowe bryczesy, biała koszula, czarna lub granatowa marynarka, białe rękawiczki;
2. Obowiązkowe nakrycie głowy: kask lub toczek, dla zawodników od 16 roku życia dopuszczalny jest cylinder ujeżdżeniowy.
3. Uczestnicy niepełnoletni startują tylko za pisemną zgodą rodziców, dostarczoną na spotkanie organizacyjne. (proponowany wzór oświadczenia: kliknij tutaj !).
4. Opłata wpisowa wynosi 20 zł od pary (koń + jeździec), płatne na spotkaniu organizacyjnym.
5. Chęć uczestnictwa w zawodach należy zgłaszać do dnia 26 lipca 2009 r. poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny tutaj (kliknij !), lub drogą mailową.
Informacje Ogólne:
1. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu zawodów o godzinie 13:30. Obecność zawodnika lub jego przedstawiciela jest obowiązkowa.
2. Sędzią Głównym zawodów jest pani Ewa Hordyńska, drugim sędzią - pani Dorota Gremaud.
3. Jeden koń może podczas zawodów startować maksimum dwa razy (tj. wykonać 2 przejazdy). Można startować dwukrotnie w tej samej klasie, ale para nie może startować jednocześnie w dwóch klasach. Kolejność startów zostanie podana przez organizatora na spotkaniu organizacyjnym.
4. Koń może startować tylko w kiełznie wędzidłowym. Użycie innego kiełzna oznacza eliminację z konkursu.
5. Koń startujący w klasie L może mieć wytok, w klasie P jest to niedozwolone. W obu klasach koń nie może mieć założonych ochraniaczy, ani owijek. W konsultacjach obowiązuje regulamin ujeżdżenia PZJ.
1 6. Zawody będą się odbywały na wolnym powietrzu, na czworoboku 20x60 o podłożu trawiasto-piaskowym. Rozprężalnia - podłoże trawiasto-piaskowe.
7. Podczas całej imprezy od zawodników oczekujemy właściwej postawy, zgodnej z Kodeksem Postępowania z Koniem Polskiego Związku Jeździeckiego. W przypadku nie przestrzegania tego kodeksu organizatorzy zastrzegają sobie prawo eliminacji zawodnika ze startu w zawodach.
8. Podczas zawodów od zawodników oczekujemy postawy zgodnej z duchem "fair play". Za niedopuszczalne uznajemy m.in. start w danej klasie konia wyszkolonego w stopniu pozwalającym mu na wykonanie elementów z programów o 2 klasy wyższych (w konkursie L nie mogą startować konie chodzące klasę N, w konkursie P nie mogą startować konie chodzące klasę C).
9. Na miejscu zapewniamy miejsca parkingowe, dla koni wodę oraz miejsce do wiązania, a dla zawodników napoje chłodzące. Istnieć będzie także możliwość zakupu gorących napojów i ciepłych posiłków.
10. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za kradzieże i wypadki mogące zaistnieć w czasie trwania zawodów.
11. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy kontaktować się mailowo lub telefonicznie: Małgorzata Abelec - 696 440 709, Tomasz Janiszewski - 608 418 884
12. Kolejne informacje dotyczące zawodów będą podawane na bieżąco na stronie organizatora.
Kodeks Postępowania z Koniem:
I. Polski Związek Jeździecki w ślad za Międzynarodową Federacją Jeździecką FEI oczekuje, że wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, będą przestrzegać zasad niniejszego Kodeksu Postępowania z Koniem oraz przyjmą do wiadomości, że w każdym przypadku dobro konia musi być sprawą nadrzędną i nigdy nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani celom komercyjnym.
II. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.
III. Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania pomocy medycznej.
IV. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także podczas podróży powrotnej z zawodów.
V. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Tomek_J dnia Śro 3:28, 01 Lip 2009, w całości zmieniany 2 razy
|
|